O firmie OSTROMECKO

 • Wody Mineralne OSTROMECKO

  Firma Wody Mineralne OSTROMECKO należy do grona producentów wód mineralnych i napojów smakowych. Znajduje się w miejscowości Ostromecko k/Bydgoszczy i jest jedną z największych rozlewni w regionie Kujawsko-Pomorskim. Najstarsze wiadomości o wodzie z Ostromecka pochodzą z 1570 r., a eksploatację źródła rozpoczęto w 1894 roku. Woda Mineralna OSTROMECKO wypływa bezpośrednio ze źródła – z samego serca natury – umiejscowionego na terenie rezerwatu ścisłego – Las Mariański, a wypracowana przez naturę kompozycja soli mineralnych nadaje jej niepowtarzalny smak. Niewiele krajowych wód mineralnych posiada tak ugruntowaną tradycję jak woda OSTROMECKO. Dlatego główną strategią firmy stało się promowanie oraz sprzedaż wysokojakościowego produktu jakim jest woda mineralna OSTROMECKO, ze szczególnym podkreśleniem jej naturalnych wspaniałych wartości oraz bogatej historii.

 • Historia

  Najstarsze wiadomości o wodzie Ostromecko pochodzą z roku 1570. Zanotowano wówczas fakt istnienia we wsi Ostromecko młyna wodnego o jednym kole. Stara rozlewnia wody Ostromecko zbudowana została właśnie na miejscu starego młyna wodnego oraz dwóch cegielni, powstałych kolejno w roku 1714 i 1880. Eksploatację źródła rozpoczęto w 1894 roku, kiedy to majorat ostromecki znajdował się pod rządami Albrechta von Alvenslebena. Zarówno źródło, jak i park leżący nad nim nazwano- Źródłem Marii - Marienpark (Park Marii) od imienia małżonki Schoenborna - Marii Konstancji. Do końca I wojny światowej woda nazywała się Marien-Quelle. W okresie międzywojennym - Ostromecko. W czasie II wojny światowej dzierżawcami rozlewni byli Niemcy. Wodę produkowano dla potrzeb armi niemieckiej i wysyłano ją między innymi do Afryki. W okresie powojennym źródłami gospodarował najpierw prywatny dzierżawca- Czarnecki, Spółdzielnia Filoram, GS Dąbrowa Chełmińska, PZGS w Bydgoszczy, WZGS w Bydgoszczy, a od 1991 roku Leszek Bokiej. W 1976 roku uruchomiono nowy zakład, o zdolności produkcyjnej 15 milionów butelek szklanych o pojemności 0,33l rocznie. Rozpoczął się dynamiczny rozwój wytwórni. W 1991 r wprowadzono opakowanie szklane o pojemności 1,0 l. Po sprywatyzowaniu zakładu i rozpoczęciu w 1993 r. produkcji napojów w opakowaniach typu PET, zwielokrotniono produkcję oraz rozszerzono asortyment. Wprowadzono m. in. kilka rodzajów wód smakowych. W 2018 roku nastąpiło przekształcenie w spółkę z o.o.

 • Nagrody i wyróżnienia

  Ostromecko to woda, która oprócz niepowtarzalnego i cenionego smaku, posiada ponad 120 letnią tradycję.
  Dowodem tego są liczne medale i wyróżnienia przyznane firmie podczas dziesiątek lat goszczenia na europejskich stołach.

  (DYPLOMY W KOLEJNOŚCI OD LEWEJ):

  CERTYFIKAT FSMS POLSKIEJ IZBY HANDLU ZAGRANICZNEGO
  Z myślą o klientach nasza firma nieustannie zmierza do podnoszenia jakości produkcji i bezpieczeństwa produktu poprzez wdrożony System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności oparty na normie PN-EN ISO 22000:2006.

  „TERAZ POLSKA”
  Laureat X Edycji Konkursu Polskiego Godła Promocyjnego "TERAZ POLSKA" za wody mineralne "OSTROMECKO", przyznane przez Kapitułę Polskiego Godła Promocyjnego w Warszawie.

  ZŁOTY MEDAL MTP
  Złoty Medal za naturalną wodę mineralną Ostromecko przyznany na Międzynarodowych Targach Wyrobów Spożywczych "POLAGRA FOOD 2009”

  NAGRODA GŁÓWNA TARGÓW HoReCa
  I nagroda w Konkursie Na Najlepszy Produkt dla Hotelarstwa i Gastronomii Targów HORECA 2006 - za naturalną wodę mineralną Ostromecko.

  ZŁOTY MEDAL WORLD FOOD MOSCOW 2011
  Złoty Medal oraz produkt roku 2011 przyzany wodzie mineralnej Ostromecko na Międzynarodowych Targach Spożywczych "World Food Moscow".

  ZŁOTY MEDAL NA TARGACH PRODEXPO MOSCOW 2012
  Złoty Medal za wysokiej jakości niegazowaną naturalną wodę mineralną Ostromecko przyznany podczas Międzynarodowych Targów Prodexpo Moskwa.

  SREBRNY MEDAL NA TARGACH PRODEXPO MOSCOW 2012
  Srebrny Medal za wysokiej jakości gazowaną, naturalną wodę mineralną Ostromecko przyznany podczas Międzynarodowych Targów Prodexpo Moskwa.

  BRĄZOWY MEDAL NA WYSTAWIE W KRÓLEWCU 1895
  Wodę mineralną Ostromecko doceniono już w 1895 roku na wystawie w Królewcu.

  ZŁOTY MEDAL PARYŻ 1927
  Złoty medal w kategorii zagranicznej Grand Prix przyznany wodzie Ostromecko, podczas targów gastronomicznych w Paryżu w 1927 roku.

  ZŁOTY MEDAL SZCZECIN 1898
  Dyplom honorowy wraz ze złotym medalem na Powszechnej Wystawie Artykułów Spożywczych, Kuchni Ludowej, Sztuki Kulinarnej i Rzemiosł Pokrewnych, KTÓRA ODBYŁA SIĘ W Szczecinie w 1898 roku.

 • Produkcja

  Firma Wody Mineralne Ostromecko nieustannie modernizuje urządzenia i wprowadza nowe technologie, aby dostosować się do potrzeb klientów i wymagań rynku. Obecnie w swojej ofercie firma Ostromecko posiada wody mineralne - gazowane i niegazowane oraz napoje smakowe produkowane na bazie naturalnej wody mineralnej. Produkty Ostromecko są m. in. rozlewane do butelek wykonanych z cienkościennego szkła oraz do plastikowych butelek typu PET. Z myślą o klientach nasza firma nieustannie zmierza do podnoszenia jakości produkcji i bezpieczeństwa produktu poprzez wdrożony System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności oparty na normie
  PN-EN ISO 22000:2006.